Mugga DEET 50% Roll-on- 50ml

Mugga roll 50.jpg
 • promocja
Dostępność: brak towaru
Cena: 19,90 zł 23,00 zł 19.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

 Mugga ROLL-ON 50% DEET - mleczko w kulce

Czym jest Mugga?
Mugga to tzw. repelent [repel (ang.) - odpychać, odrzucać], który zawiera substancje o nazwie Deet czyli meta-N,N-dietylotoluamid, związek odstraszający owady, a jednocześnie nie drażniący skóry. Deet został odkryty i opatentowany na potrzeby amerykańskiej armii w 1946 i wprowadzony do obrotu 1957 r.Powszechnie stosowany jest w rejonach gdzie owady są nie tylko utrapieniem, ale także niebezpieczeństwem dla zdrowia min. choroby roznoszone przez komary i kleszcze np. malaria, żółta febra,denga, borelioza itp.

Mugga to jeden z najbardziej uznanych na świecie repelentów odstraszających komary, kleszcze, meszki oraz inne insekty szukające ludzkiej krwi.

Na zachodzie znany szczególnie jako MyggA Natural w Niemczech jako Jaico Anti-Mücken-Milch w Anglii jako Mosqito Milk, a w Szwecji jako Mygga.
Substancja o nazwie Deet czyli meta-N,N-dietylotoluamid to związek odstraszający owady, a jednocześnie nie drażniący skóry. Idealnie sprawdzi się zarówno w klimacie tropikalnym jak i europejskim.

 

Zastosowanie preparatu:

 • Anopheles - na komary przenoszące malarię
 • Na kleszcze przenoszące boreliozę i KZM
 • Aedes, Haemagogus, Sabethes - komary przenoszące żółtą febrę i dengę
 • Culex i Anopheles - komary przenoszące filariozę i japońskie zapalenie mózgu
 • Phlebotomus - moskity przenoszące leiszmaniozę
 • Muchy tse-tse przenoszące afrykańską śpiączkę
 • Na meszki przenoszące filariozę i onchoerkozę
 • Pluskwiaki przenoszące chorobę Chagas
 • Lutzomya - muszki przenoszące chorobę Carriona
 • Wszy, pchły, pluskwy przenoszące dury


Pojedyncza aplikacja chroni średnio przez 12 godzin od zastosowania w klimacie umiarkowanym, oraz od 8-10godzin w klimacie tropikalnym.

Mugga idealnie sprawdza się zarówno w klimacie tropikalnym oraz europejskim i jest przeznaczona przede wszystkim dla chcących uchronić się przed insektami m.in.
 

 • Osób lubiących czynny wypoczynek na łonie natury i chcących zabezpieczyć się przed komarami, meszkami czy kleszczami roznoszącymi boreliozę, kleszczowe zapalanie mózgu i inne choroby od kleszczowe. 
 • Osób wyjeżdżających do stref zagrożenia chorobami tropikalnymi m.in. malarią, żółtą febrą, dengą i innymi groźnymi chorobami stref tropikalnych.
 • Wędkarzy, myśliwych i leśników
 • Ogrodników i rolników
 • Żołnierzy i innych służb mundurowych
 • Osób pracujących w warunkach zalesionych.
 • Survivalowów i paintballowców
 • Młodzieży uczestniczącej w obozach i koloniach

 

W Polsce występuje około 47 gatunków komarów i 20 kleszczy na świecie jeszcze więcej te najbardziej niebezpieczne, przenoszące różnego rodzaju chorobotwórcze bakterie,wirusy i pierwotniaki. Szczególnie groźne są te z ciepłych krajów jak malaria, filariozy, leiszmaniozy, wirusy żółtej febry, wirusy japońskiego zapalenia mózgu oraz wiele innych przed którymi my Europejczycy musimy się jakoś chronić.

Repelenty firmy Jaico posiadają wiele pozytywnych referencji zarówno od zawodowych podróżników jak i instytucji zajmujących się ochroną publiczną zdrowia i życia. Firma Jaico intensywnie współpracuje z entomologami, podróżnikami, ekspertami od krajów tropikalnych, lekarzami, szpitalami i instytucjami państwowymi w celu stworzenia kompletnego programu produktów ograniczających ryzyko zachorowania na groźne choroby występujące w krajach tropikalnych. Obecna gama produktów powstała przy współpracy Instytutu Medycyny Tropikalnej im. Księcia Leopolda w Antwerpii oraz otrzymała wiele prestiżowych  międzynarodowych nagród oraz specjalne wyróżnienie Unii Europejskiej za skuteczność działania. Skuteczność  została potwierdzona wieloma badaniami na świecie i w Polsce.

 


 • Komarami tropikalnymi i europejskimi
 • Kleszczami
 • Meszkami
 • Moskitami
 • Muchami
 • Kuczmarami
 • Roztoczami
 
       alt
      
             
     alt


Preparat przeznaczony do użycia w rejonach tropikalnych oraz wszędzie tam gdzie występuje wysokie ryzyko wystąpienia malarii i innych groźnych chorób przenoszonych przez komary oraz kleszcze itp.
Preparat działa odstraszająco na komary (europejskie i tropikalne), kleszcze, meszki, muchy, bąki (muchy końskie), kuczmany, moskity i roztocza. Pojedyncza aplikacja chroni średnio przez 9 godzin od zastosowania w klimacie umiarkowanym, oraz od 4-8 godzin w klimacie tropikalnym. Czynniki takie jak temperatura i wilgotność powietrza oraz potliwość skóry mogą mieć wpływ na skuteczność produktu.

  

SPOSÓB UŻYCIA:

Mugga Roll-on to produkt do stosowania na odsłonięte części ciała – za pomocą kulki należy równomiernie rozprowadzić niewielką ilość produktu.Nie stosować bezpośrednio na twarz – nanosić za pomocą dłoni. Należy stosować tylko 1 raz dziennie.
. Nie stosować u dzieci poniżej 18 roku życia. Po zastosowaniu produktu umyć ręce. Nie stosować, gdy skóra ciała jest uszkodzona. Wielokrotny lub ciągły kontakt z produktem może powodować utratę naturalnych olei z powierzchni skóry. Zaleca się aby przed podróżą do krajów tropikalnych zasięgnąć porady certyfikowanego lekarza medycyny podróży, który może zarekomendować odmienne warunki stosowania.

 


                            Skład i specyfikacja:                    Opakowanie:

N,N-dietylo-3-metyolbenza-mide- 500/L ( 50% DEET )

                            Aplikacja formulacji: Roll-on
  Etanol 377,77 g/L
  Forma aplikacyjna formulacji: Mleczko
  Benzoesan denatonium 0,01g/L   Opakowanie: Butelka szklana
   Frakcja olejków roślinnych   Pojemność: 50ml

Polski atest PZH: HŻ/03360/96

 

Środki ostrożności:

Przeczytać uważne informacje znajdujące się na etykiecie preparatu. Stosować wyłącznie do użytku zewnętrznego. Nie stosować na otwarte rany, skaleczenia, podrażnioną skórę, w okolicach oczu, ust i błony śluzowej. Produkt łatwopalny, przechowywać w suchym miejscu z dala od bezpośredniego światła słonecznego, w miejscu niedostępnym dla dzieci. W przypadku kontaktu z oczami przemyć oczy dużą ilością wody. W przypadku kontaktu z podrażnioną skórą przemyć wodą z mydłem. W przypadku spożycia może wywołać wymioty. W razie potrzeby skonsultować się z lekarzem pokazując opakowanie. Nie należy zezwalać dzieciom na samodzielną aplikację preparatu. Unikać zbyt częstego stosowania preparatu.

 

UWAGA:   Nie aplikuj na plastik, tkaniny syntetyczne oraz malowane i lakierowane powierzchnie.

 


 
Nie lekceważ kleszczy i chorób przenoszonych przez nie !                        Roll-on można stosować od 18 roku życia.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

KPAX Piotr Tworek

Zamów telefonicznie! Zadzwoń: 668 550 323 sklep@ekofamilia.pl
ul. J.H. Dąbrowskiego 431 60-451 Poznań woj. wielkopolskie
6141137879

Sklep internetowy Shoper.pl