Użyźniacz glebowy - ReCultiv 1L

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: Natychmiast ( w dni robocze)
Cena: 129,00 zł 129.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Użyźniacz glebowy ReCultiv Preparat do rewitalizacji środowiska glebowego.

Preparat RECULTIV wprowadzony do gleby powoduje:

- Bardzo istotny wzrost plonowania roślin oraz wzrost bryły korzeniowej
- Przyspieszony rozkład resztek pożniwnych, obornika i innych substancji organicznych
- Wzrost żyzności gleby i przywrócenie jej równowagi mikrobiologicznej.
- Odbudowę pokrywy próchniczej poprzez produkcję kwasów humusowych.
- Redukcję w środowisku glebowym szkodliwych bakterii, wirusów, pleśni i grzybów.
- Ograniczenie chorób roślin i zmniejszenie zużycia środków ochrony roślin.
- Poprawę gospodarki wodnej gleby oraz gospodarki azotu, fosforu i związków siarki.
- Redukcję fetorów związanych z rolniczym wykorzystaniem obornika i gnojowic.

Skład: Wyselekcjonowane szczepy bakteryjne, w 1g kompozytu mikrobiologicznego wchodzącego w skład preparatu RECULTIV znajduje się co najmniej 6x10⁸ jtk, nośnik, startery.

Stosowanie preparatu Recultiv:


Uprawy polowe: Zalecana ilość 1L na ha, oprysku pola bądź plantacji dokonać w dowolnej fazie uprawy, najlepiej w okresie wykonywania zabiegów agrotechnicznych gwarantujących prawidłowe wymieszanie preparatu z glebą.

Warzywa: Stosować przed wysadzeniem rozsady bądź wysiewem nasion w dawce 1L na ha w stężeniu 0,2% (200ml w 100 l wody) Zastosować w formie oprysku po powierzchni gleby, następnie wymieszać z wierzchnią warstwą gleby.

Uprawy sadownicze i szkółkarskie: Opryskać oczyszczoną powierzchnię gleby, po aplikacji wymieszać górną jej warstwę. Preparat stosować w dawce 1L na ha na 500 l wody.

Rośliny ozdobne ( klomby, kwietniki, rabaty, zieleńce): W formie oprysku o stężeniu 0,2% ( 20ml na 10 l wody). Opryskać równomiernie powierzchnię gleby następnie wymieszać górną jej warstwę. Zalecana ilość wody 0,5 l na 1m2. W formie podlewania w identycznym stężeniu stosować dwukrotnie w okresie wegetacji, 150ml roztworu roboczego pod roślinę bezpośrednio po posadzeniu, następnie 250ml roztworu roboczego po 30 dniach od daty pierwszej aplikacji.

Trawniki: Zaleca się stosować wiosną lub późnym latem. Przy zakładaniu trawnika, przygotowaną glebę opryskać preparatem o stężeniu 0,2% ( 20 ml na 10 l wody ) następnie wymieszać wierzchnią warstwę gleby przez zagrabienie. Stosować w dawce 10L na 100m2 gleby przygotowanej pod trawnik. W przypadku gotowego trawnika stosować po rekultywacji i aeracji w dawce 10L substancji roboczej na 100m2 trawnika.

Moczenie bulw, cebul, kłączy i sadzonek: Zalać na okres 4 do 8 godzin roztworem o stężeniu 0,2% (2ml na 1L wody)

 

Wyniki przeprowadzonych badań.

1. Doświadczalnictwo Rolnicze w Krajowej Spółce Cukrowej SA

2. Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach (doświadczenie seler korzeniowy- odmiana Diamont) Preparat zastosowano przedwegetacyjnie w formie oprysku a następnie wymieszano preparat z glebą.

 

 

Rys. 2  Wzrost plonowania selera korzeniowego w stosunku do kontroli (t/ha)

3. Zawartość grzybów pleśniowych w glebie po 3 letnim stosowaniu preparatu ReCultiv

Oznaczenia ogólnej ilości pleśni w glebie dokonano metodą płytkową. Na podstawie ilości wyrośniętych pojedynczych kolonii, oznaczono średnią ilość pleśni w glebie. Doświadczenie prowadzono w okresie 3 letniej doglebowej aplikacji preparatu.

 4. Rozwój promieniowców i bakterii celulolitycznych.

W odwrotnej proporcji do redukcji pleśni w glebie postępuje rozwój promieniowców, bakterii celulolitycznych z grupy Cellulomonas oraz bakterii z grupy Bacillus. Obecność promieniowców wpływa na żyzność gleby- bakterie wytwarzają aparaty enzymatyczne odpowiedzialne za rozkład materii organicznej, przede wszystkim celulozy, ligniny i hemicelulozy. Dzięki rozkładowi ligniny powstają cenne kwasu humusowe, będące składnikiem próchnicy glebowej. Wzrost bakterii z rodzaju Cellulomonas świadczy o intensywnym rozkładzie celulozy zawartej w resztach roślinnych w glebie. Część cukrów z rozkładu celulozy jest wydzielana na zewnątrz, pozwalając tym samym na rozwój drobnoustrojów symbiotycznych z bakteriami celulolitycznymi. Do takich bakterii należą bakterie z rodzaju Bacillus odpowiedzialne za rozkład białek i tłuszczy w glebie. Część związków organicznych przyswojonych przez bakterie jest metabolizowana, a następnie wydzielana na zewnątrz w formie mineralnej. Dlatego też obserwuje się wzrost azotu mineralnego w glebie i przyswajalnego fosforu.
Wzrost bakterii z rodzaju Pseudomonas jak również niektórych z rodzaju Bacillus, świadczy o korzystnych warunkach dla rozwoju korzeni roślin. Bakterie Wchodzą w symbiozę z korzeniem zapewniając roślinie ochronę przed patogenami grzybowymi jak i również bakteryjnymi

(wytwarzają antybiotyki i bakteriocyny). W zamian bakterie otrzymują od rośliny tlen i niektóre związki odżywcze. Zahamowany rozwój pleśni przyczynia się do zredukowania ryzyka obniżenia odporności roślin. Ochrona bakteryjna jak również metabolity przez nie wytwarzane przyczynia się do przyspieszenia rozwoju rośliny.

Aplikację preparatem można przeprowadzać 1-3 razy w sezonie w dowolnym okresie wegetacji z zachowaniem 30 dniowego okresu przerwy pomiędzy poszczególnymi zabiegami.


Preparat RECULTIV może być stosowany z innymi dolistnymi nawozami mineralnymi.
 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

KPAX Piotr Tworek

Zamów telefonicznie! Zadzwoń: 668 550 323 sklep@ekofamilia.pl
ul. J.H. Dąbrowskiego 431 60-451 Poznań woj. wielkopolskie
6141137879

Sklep internetowy Shoper.pl