Olejarnia Aristeon jest tradycyjną rodzinną firmą znajdującą się w Lithakia wyspy Zakintos.

Firmę założono w 1850 roku. Pierwszą prasą była prasa napędzana przez zwierzęta — pewna jej część zachowała się do dzisiaj.  Następnie używano metalowych pras, a jeszcze później hydraulicznych. Od tamtych czasów technologia bardzo się zmieniła, a potrzeba zmodernizowania olejarni doprowadziła do powstania w 2008 roku nowoczesnej jednostki zajmującej się ekologiczną uprawą drzew oliwnych. Olejarnia stosuje system zarządzania bezpieczeństwem żywności według normy ISO 22000:2005, posiadający certyfikat firmy TUV AUSTRIA HELLAS. Ponadto wszystkie etapy produkcji są kontrolowane przez instytucję kontroli i certyfikacji produktów biologicznych D.I.O.

Oliwa z oliwek   jest podstawowym źródłem tłuszczu w diecie śródziemnomorskiej używanej zamiast masła lub innych olejów. Zawiera przeciwutleniacze, które opóźniają procesy starzenia a także chronią serce i regulują poziom cholesterolu we krwi. Używany do sałatek i gotowania, a w wielu przypadkach oferuje wspaniałe i smaczne kombinacje. Oliwa Aristeon jest to czysty sok otrzymywany z owoców drzewa oliwnego za pomocą środków mechanicznych. Znajduje zastosowanie w leczeniu naturalnym. Oliwa Aristeon jest o bardzo niskiej kwasowości < 0,4%. Znana jest z wysokiej zawartości kwasów jednonienasyconych. Zawiera polifenole, flawonoidy, witaminę E, prowitaminę 7, minerały i pierwiastki śladowe, które oferują wspaniały przeciwutleniacz. Naturalny sok z oliwy z oliwek z idealnym i specjalnym składem chemicznym daje zdrowie i długowieczność.

Jak powstaje oliwa Aristeon:

 Zakynthos – to grecka wyspa, która jest jednym z najbardziej magicznych miejsc na ziemi. To właśnie tutaj od 1850 roku powstaje najbardziej aromatyczna, najczystsza i najwyższej jakości oliwa z oliwek. To, co dodatkowo wyróżnia oliwy Aristeon to oprócz tej tłoczonej na zimno, seria oliw z dodatkiem: cytryny, czosnku, czy gorzkiej
pomarańczy. Nie sposób także oprzeć się pokusie i nie spróbować najsmaczniejszej oliwy Dopia powstającej z najstarszych drzew oliwnych z tego regionu. To prawdziwa uczta dla koneserów oliwy z oliwek dostępna tylko przez krótki czas w roku.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

KPAX Piotr Tworek

Zamów telefonicznie! Zadzwoń: 668 550 323 sklep@ekofamilia.pl
ul. J.H. Dąbrowskiego 431 60-451 Poznań woj. wielkopolskie
6141137879

Sklep internetowy Shoper.pl