Biodenn-K 25kg

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 3-5 dni
Cena: 1 296,00 zł 1296.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

 
 
BIODENN-K  25kg     
 
 
 

BIODENN K - mikrobiologiczna obróbka nieczystości oraz ścieków.
Ich podstawowym wyróżnikiem jest niezwykła koncentracja tzw. biokomponentu mikrobiologicznego (na 1 gram preparatu przypadają ponad 2 miliardy bakterii do oczyszczalni).
 
 
Prawidłowa kompozycja bakterii do szamba i oczyszczalni pozwala funkcjonować preparatowi BIODENN K w warunkach beztlenowych oraz tlenowych, a także w odmiennym pH oraz w bardzo różnych temperaturach. Mocne skoncentrowanie jednostek pozwala również na rozkładanie protein i tłuszczy oraz udrażnianie kanalizacji bądź drenaży, przy jednoczesnym znakomitym usuwaniu nieprzyjemnych zapachów.
 
 
Preparat ten wprowadza się do szamba, zbiornika zamkniętym układem kanalizacyjnym lub poprzez wsypanie przygotowanej porcji. Nie ma konieczności stosowania specjalnych środków ochrony, gdyż jest on całkowicie bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska. Ponadto chemia gospodarcza nie zmniejsza skuteczności działania preparatu BIODENN K.
 
 
Bakterie do szamba i oczyszczalni wykorzystuje się w celu bezpiecznego:
 
   udrożnienia systemów drenażowych, osadników oraz rur kanalizacyjnych,
   zredukowania osadów dennych w oczyszczalniach preparaty do szamb
   zmniejszają częstotliwość ich opróżniania,
   przywrócenia równowagi mikrobiologicznej,
   zlikwidowania kożuchów powierzchniowych,
   zatrzymania rozwoju niebezpiecznych dla zdrowia drobnoustrojów,
   rozłożenia protein oraz tłuszczów,
   usunięcia nieprzyjemnych zapachów poprzez zredukowanie ilości siarkowodoru oraz amoniaku, podwyższenia sprawności oczyszczalni.


SKŁAD I DZIAŁANIE:

Skład preparatu do szamb BIODENN K opiera się na odżywce startowej oraz odpowiedniej kompozycji mikroorganizmów, które rozkładają oraz niszczą szkodliwe substancje (takie jak indol, skatol, siarkowodór, amoniak, azotyn, merkaptan etc.). Bakterie do oczyszczalni i szamba wiążą ponadto metale ciężkie, zmieniają pH płynnych odchodów oraz ścieków, mocno ograniczają rozwój szkodliwych drobnoustrojów i przetrwalnikowych form endopasożytów i owadów, a także kierują prawidłowym procesem fermentacji.


STOSOWANIE:

         20 gram preparatu do szamb na 1m3 nieczystości / ścieków co 14 dni.
 
             

Bakterie  można również wykorzystywać dla oczyszczania rzek, jezior, stawów etc. W takim wypadku średnio wykorzystuje się 5 gram na 1m3, przy czym konkretną dawkę przygotowuje się indywidualnie. BIODENN K jest bezpieczny dla zwierząt, również wodnych.             Bakterie do oczyszczalni BIODENN K są niezwykle skuteczne !!
 

 

ZASTOSOWANIE W OBEJŚCIACH INWENTARSKICH
 

Zalety stosowania preparatu BIODENN-K:

 

  • Ograniczenie przykrych zapachów w pomieszczeniach inwentarskich
  • Znaczne obniżenie zawartości siarkowodoru i amoniaku w obiektach inwentarskich oraz miejscach stosowania preparatu a także istotne zmniejszenie emisji tych gazów do otoczenia.
  • Redukcja chorobotwórczych bakterii,  grzybów w i pleśni w ściółce,  kompostach,  oraz zmniejszenie emisji chorobotwórczych zanieczyszczeń mikrobiologicznych do środowiska z tego typu źródeł.
  • Zmniejszenie ilości chorób układu oddechowego i przewodu pokarmowego oraz chorób kończyn u zwierząt.
  • Ograniczenie przykrych zapachów podczas składowania i rozrzucania obornika na pola, a także szybka i korzystna regeneracja zdegradowanej mikroflory glebowej.
  • Bardzo wysoka redukcja bakterii patogennych i grzybów w gnojowicy i oborniku oraz zwiększenie ich wartości nawozowych.
  • Szybka oraz prawidłowa utylizacja gnojówki, mineralizacja obornika oraz homogenizacja biomasy.
  • Obniżenie wilgotności obiektów inwentarskich.

 

Skład i dawkowanie:

Preparat BIODENN K zestawiony jest z odpowiednio dobranego kompozytu niepatogennych bakterii tworzących swoisty łańcuch troficzny, zdolnych do silnej multiplikacji, oraz odpowiednio dobranych starterów umożliwiających rozwój bakterii w niekorzystnych warunkach i nośników.

 

Dawkowanie:

Preparat BIODENN K dawkujemy w ilości 2 do 5 gramów na każdy 1m2 powierzchni obejścia inwentarskiego co 14 dni.

 

Produkt z Atestem:

PZH/HT-2685/2012
 
 
 

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

KPAX Piotr Tworek

Zamów telefonicznie! Zadzwoń: 668 550 323 sklep@ekofamilia.pl
ul. J.H. Dąbrowskiego 431 60-451 Poznań woj. wielkopolskie
6141137879

Sklep internetowy Shoper.pl