SUPERPLON K 1Litr

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: Natychmiast ( w dni robocze)
Cena: 149,00 zł 149.00ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Stymulator wzrostu Superplon K na wpływ na wyższe plonowanie roślin.
Przeznaczony do dolistnego stosowania i podlewania w polowych uprawach roślin rolniczych.
Preparat stosuje się celem zwiększenia wigoru i zdrowotności roślin.

Zmniejsza wrażliwość roślin na niekorzystne warunki środowiskowe takie jak: susza, błędy w nawożeniu, zbyt niskie temperatury w okresie wegetacji, śnieg, mróz, gradobicie, przesadzanie oraz inne czynniki wywierające negatywny wpływ na rozwój w okresie wegetacji.

Skład i działanie:
• 4-nitrofenolan potasu (para-nitrofenolan potasu)
• 2-nitrofenolan potasu (orto-nitrofenolan potasu)
• 5-nitrogwajakolan potasu (2-metoksy-5-nitrofenolan potasu)

Dawkowanie
Odmierzoną ilość stymulatora wymieszać w naczyniu z małą ilością wody, następnie uzupełnić do potrzebnej objętości i dokładnie wymieszać. Opróżnione opakowanie przepłukać trzykrotnie wodą, a popłuczyny wlać do zbiornika z cieczą użytkową. Po pracy aparaturę dokładnie wymyć.

Sposób stosowania
Oprysk: 0,5-1,0 litra na hektar lub zalecane stężenie 0,1-0,2% (100-200 ml stymulatora w 100 litrach wody). Zalecana ilość wody 500 litrów na 1 hektar. Oprysk wykonywać w dowolnej fazie aktywnego rozwoju roślin. Zabieg można powtarzać do 3 razy w okresie wegetacyjnym w 20-30 dniowych odstępach czasu. Większe dawki na 1 ha (1litr) lub większe stężenia (tj. 0,2%) stosujemy wówczas jeżeli w trakcie wykonywania aplikacji, ze względu na rodzaj uprawy lub fazę rozwoju, rośliny mają stosunkowo małą powierzchnię wchłaniania liści.

Podlewanie:
Podlewać rośliny 0,1-0,2% roztworem (1 do 2ml w 1 litrze wody).

Terminy stosowania:
Można stosować w dowolnym terminie wegetacji, kiedy występuje potrzeba wigoru rośliny i aktywności fotosyntetycznej. Zalecane przykładowe terminy: 1. Wczesną wiosną na początku wznowienia wegetacji ozimych. 2. W fazie krzewienia, strzelania w źdźbło i kłoszenia zbóż. 3. Od fazy 3-4 liści kukurydzy do wysokości ok 60cm. 4. W rzepaku od fazy 4 liści do pąkowania.

Efekty stosowania
Przeprowadzone badania:
IUNG 2012 –badanie wzrostu i plonowania kukurydzy metodą doświadczenia w hali wegetacyjnej, różnicowane na ilość (1 i 2 zabiegi) oraz sposób podania preparatu Superplon K (oprysk i podlewanie).
Warunki: Wysiew kukurydzy odmiany „Buran” wazony, gleba lekka o pH 4,4, średnia zawartość fosforu i niska zawartość potasu. Zastosowano standardowe, jednolite nawożenie i zabiegi pielęgnacyjne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Terminy stosowania.

Można stosować w dowolnym okresie wegetacji, kiedy występuje potrzeba poprawy wigoru roślin i ich aktywności fotosyntetycznej.

 

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

KPAX Piotr Tworek

Zamów telefonicznie! Zadzwoń: 668 550 323 sklep@ekofamilia.pl
ul. J.H. Dąbrowskiego 431 60-451 Poznań woj. wielkopolskie
6141137879

Sklep internetowy Shoper.pl