Biosan KZ 2000 - 1kg

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: Natychmiast ( w dni robocze)
Cena: 98,00 zł 98.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

BIOSAN KZ 2000   - opakowanie 1kg

Biopreparat przeznaczony jest do poprawy warunków środowiskowych i sanitarnych w obiektach inwentarskich bezściółkowych oraz do mikrobiologicznej obróbki ścieków i nieczystości w oczyszczalniach, lagunach, szambach, zbiornikach gnojówki i gnojowicy, w innych obiektach i urządzeniach o podobnej uciążliwości i obciążeniach (stopniu zanieczyszczeń, skażeń i zakażeń).

Idealny jest też do poprawy parametrów fizyko-chemicznych i sanitarno-higienicznych zanieczyszczonych zbiorników oraz ujęć wodnych, (jezior, stawów, rzek), a także do likwidacji przykrych zapachów i skażeń mikrobiologicznych w otoczeniu takich obiektów.

Startery w biopreparatach serii BIOSAN spełniają dwa główne zadania:

 • Są wypełniaczami umożliwiającymi uzyskiwanie wymaganej koncentracji komponentu biologicznie czynnego (kompozytu mikrobiologicznego) poszczególnych biopreparatów.
 • Przylegając na zasadzie adhezji do liofilizowanych struktur komórek bakteryjnych kompozytu, stanowią niezbędne źródło energii oraz pożywienia, umożliwiającego rozpoczęcie wstępnych procesów biologicznych przez uaktywnione szczepy, bez względu na zastane warunki środowiska.

Z szerokiej gamy mikroorganizmów spełniających warunki skutecznego działania opracowanej metody, wybrano i wyselekcjonowano tylko te, które:

 • Uznane są przy współczesnym stanie wiedzy za absolutnie niepatogenne.
 • Potrafią tworzyć wzajemnie uzupełniające się, korzystne układy symbiotyczne.
 • Nie produkują substancji mogących mieć ujemny wpływ na wyniki produkcyjne zwierząt oraz jakość produktów i surowców pochodzenia roślinnego i zwierzęcego.
 • Nie produkują w wyniku utylizacji odpadów, odchodów i ścieków, metabolitów szkodliwych dla ludzi, fauny i flory oraz środowiska (gleby, wody, powietrza).
 • Wprowadzone wraz z odpadami, odchodami i ściekami do środowiska przywracają korzystną równowagę mikrobiologiczną ekosystemów.
 • Charakteryzują się wysokim potencjałem do multiplikacji (namnażania).
 • Są zdolne wykorzystywać bezpośrednio bądź w sposób pośredni substancje oraz związki znajdujące się w odpadach, odchodach, ściekach, zanieczyszczonych zbiornikach wodnych oraz ujęciach wody, do własnego rozwoju (źródła węgla, energii, azotu, siarki itp.).
 • Mogą rozwijać i rozmnażać się w zmiennych warunkach, jakie mogą wystąpić podczas produkcji i gromadzenia odpadów, odchodów, zanieczyszczeń i ścieków (warunki tlenowe, beztlenowe, wahania pH, temperatury, itp.).
 • Są zdolne powodować w wyniku różnorodnych procesów biochemicznych redukcję mikroflory patogennej w zanieczyszczonym obszarze, intoksykację toksyn oraz inaktywację znajdujących się tam jaj much i form przetrwalnikowych pasożytów.

SPOSÓB STOSOWANIA:
Odważoną ilość biopreparatu wsypać do zbiornika lub szamba bądź wprowadzić tam poprzez zamknięty układ kanalizacji. Biopreparat jest absolutnie bezpieczny dla ludzi, zwierząt i środowiska i nie wymaga przy stosowaniu zachowywania szczególnych środków ostrożności.

DAWKOWANIE:
Biopreparat stosuje się w ilości 20 gramów na 1 m3  ścieków lub przewidywanych nieczystości co 14 dni.Wyliczoną i odważoną ilość biopreparatu wsypać do zlewu/toalety, bądź bezpośrednio do szamba lub osadnika oczyszczalni ścieków.

 Stosowanie chemii gospodarczej nie wpływa ujemnie na działanie biopreparatu.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony

KPAX Piotr Tworek

Zamów telefonicznie! Zadzwoń: 668 550 323 sklep@ekofamilia.pl
ul. J.H. Dąbrowskiego 431 60-451 Poznań woj. wielkopolskie
6141137879

Sklep internetowy Shoper.pl